Participant List

The following throwers have registered for EBC 2019:

# Name Country Registered for
1 Aepli, Andre Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
2 Aepli, Roger Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
3 Blanquett, Michael Germany Regular tournament (Fri/Sat)
4 Boiteux, Loofy Laurent France Regular tournament (Fri/Sat)
5 Borowski-Kyhos, Hans-Georg Germany LD + regular tournament (Thu-Sat)
6 Declercq, Frederic Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
7 Deiss, Heiko Germany Regular tournament (Fri/Sat)
8 Epp, Niklaus Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
9 Frost, Fridolin Germany Regular tournament (Fri/Sat)
10 Galeazzi, Kim Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
11 Gaupp, Thorsten Germany Long distance tournament (Thu)
12 Gubler, Lorenz Switzerland LD + regular tournament (Thu-Sat)
13 Haebe, Klaus Germany Regular tournament (Fri/Sat)
14 Haebe, Maximilian Germany Regular tournament (Fri/Sat)
15 Hirsch, David USA LD + regular tournament (Thu-Sat)
16 Hoffmann, HG Germany Regular tournament (Fri/Sat)
17 Jakob, Tobias Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
18 Kavanaugh, Steven USA Regular tournament (Fri/Sat)
19 Kitzberger, Uwe Germany Long distance tournament (Thu)
20 Kloeckner, Dizzy Germany Regular tournament (Fri/Sat)
21 Lennard, Schoen Germany Regular tournament (Fri/Sat)
22 Lesage, Bruno France Regular tournament (Fri/Sat)
23 McLaughlin, Adam Great Britain LD + regular tournament (Thu-Sat)
24 Misslin, Michel France Regular tournament (Fri/Sat)
25 Opri, Alexander Germany Regular tournament (Fri/Sat)
26 Palacio, Alejandro Spain LD + regular tournament (Thu-Sat)
27 Pepino, David Belgium Regular tournament (Fri/Sat)
28 Perry, Grant Australia Regular tournament (Fri/Sat)
29 Saba, Maurizio Italy Regular tournament (Fri/Sat)
30 Salzmann, Ruedi Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
31 Schedler, Juerg Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
32 Schoen, Andreas Germany Regular tournament (Fri/Sat)
33 Schuetz, Manuel Switzerland LD + regular tournament (Thu-Sat)
34 Schwyzer, Marc Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
35 Spirgi, Stephan Switzerland Regular tournament (Fri/Sat)
36 Szartowicz, Thomas Germany Regular tournament (Fri/Sat)
37 Thiemann, Reinhard Germany LD + regular tournament (Thu-Sat)
38 Untermarzoner, Markus Germany Regular tournament (Fri/Sat)

 
2019 Swiss Boomerang Federation